Aktualności

Aktualności

Wystawa prac dyplomowych w Jędrzejowie

8 października br.  po raz piąty w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie zaprezentowaliśmy prace dyplomowe naszych uczniów zrealizowane w ramach  Dyplomu 2015 i 2016. Wernisaż wystawy odbył się w ramach cyklicznej imprezy pod hasłem Promocja kieleckich szkół artystycznych. Prace naszych uczniów można oglądać do końca listopada.

Czytaj więcej...

6 września - Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły był symbolicznym uczczeniem przypadającej na 6 września 2016r. 140-tej rocznicy śmierci Józefa Szermentows - kiego. Z tej okazji w Galerii Mistrzów w holu szkoły odbyła się uroczystość poświęcona pamięci malarza i otwarcie wystawy złożonej z reprodukcji prac artysty i malarskich kopii wykonanych przez uczniów w pracowni Technik Malarskich i Pozłotniczych.

Czytaj więcej...

Konferencja

 

KONFERENCJA METODYCZNA
DLA NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ARTYSTYCZNYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH

makroregionu południowo-wschodniego Centrum Edukacji Artystycznej
województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie

„ROLA KOREKTY W PROCESIE NAUCZANIA PLASTYCZNEGO”

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

23-24 września 2016 r.

Program konferencji TUTAJ

Karta zgłoszenia  TUTAJ

Oferta hotelowa TUTAJ

 

Wystawa w gmachu gościnnej Gminy Morawica maj - wrzesień 2016

Tegoroczny Dyplom uczniów naszej Szkoły został po raz kolejny zaprezentowany w gmachu gościnnej Gminy Morawica. Prezentujemy tam prace ze wszystkich specjalności: tkanina artystyczna, rzeźba, ceramika, meblarstwo, techniki graficzne i techniki malarskie i pozłotnicze oraz końcoworoczne prace z rysunku i malarstwa.
Zapraszamy do oglądania dorobku młodych twórców (Urząd Gminy Morawica)

Ziemowit - wystawa prac malarskich naszych uczniów

 W ramach współpracy z Ośrodkiem Kultury Ziemowit w Kielcach i naszą Szkołą w dniach od 18 maja do 19 czerwca 2016 została zaprezentowana kolejna wystawa prac naszych uczniów. Tym razem tematem było malarstwo.

Czytaj więcej...