Aktualności

Aktualności

WYSTAWA DYPLOM 2017

Jak co roku na wiosnę w Galerii Sztuki Współczesnej Winda swoje prace dyplomowe prezentują uczniowie ostatnich klas z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W tegorocznej ekspozycji prezentują się cztery specjalizacje artystyczne: techniki druku artystycznego, techniki rzeźbiarskie, tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze oraz tkanina artystyczna.

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczennic

Tegoroczny przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby regionu południowo - wschodniego odbył się w Opolu. Brało w nim udział 11 szkół plastycznych. Naszą  Szkołę reprezentowały uczennice: Anika Naporowska - rzeźba, która uzykała 30/30 pkt - to najwyższy wynik w historii tego typu przeglądów, nie tylko w skali regionalnej czy makroregionalnej, ale także ogólnopolskiej, Beata Jurek - rysunek, Aleksandra Jas - malarstwo. Dziewczyny wywalczyły 1 miejsce dla naszej  Szkoły, a Anika i Beata zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Czytaj więcej...

Wystawy w Filharmonii

Podobnie jak w ubiegłych latach Plastyk prezentuje wystawy prac plastycznych, które towarzyszą Świętokrzyskim Dniom Muzyki.  Uczniowie klas pierwszych przygotowali prace z grafiki komputerowej – Impresje muzyczne ilustrujące utwory muzyczne odtwarzane na tegorocznych koncertach. Ponadto prezentuje- my wystawę Dyplom 2016 oraz Plenery.

Czytaj więcej...

46 rocznica odzyskania niepodległości przez Bangladesz

W ostatnim czasie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości organizowanej przez Ambasadora Ludowej Republiki Bangladeszu w Rzeczypospolitej Polskiej Pana Mahfuzura Rahmana z okazji  46 rocznicy odzyskania niepodległości przez Bangladesz. Obchody miały miejsce w Warszawie i towarzyszyła im pokonkursowa wystawa prac naszych uczniów, dotycząca właśnie tego państwa.

Czytaj więcej...