Aktualności

Aktualności

Spotkanie przy wigilijnym stole 2017

„Na szczęście, na zdrowie, na ten nowy rok! Żebyście byli weseli jako w niebie anieli.
Żeby Wam się darzyło w komorze, w oborze, wszędzie daj Boże.
Żebyście w tym roku jeszcze lepiej mieli, żeby to, co siali, to w spokoju wzięli.
Żeby na ziarenku cały chleb się wspierał, żeby się w biedzie nikt nie poniewierał.
Żeby na świecie było cicho i spokojnie, żeby żony z mężami nie bywały w wojnie.
Żebyście jak pączki w maśle się pławili, nic się nie kłócili, dobrze jedli, pili.
Żebyście chodzili w samiutkim jedwabiu, żeby w karnawale każdy się zabawił.
Tego Wam życzymy, na to przychodzimy i kolędę swoją dla Was przynosimy.”

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu Pudełko zwane wyobraźnią – Maria Pawlikowska - Jasnorzewska

W tym roku odbyła się X edycja tego konkursu. Napłynęło 398 prac z 22 szkół plastycznych. W kategorii klas młodszych zwyciężyła Dagmara Daleka, a starszych  - Martyna Cisińska. Obie są uczennicami ZPPKP w Opolu. Ale i nasza szkoła świętowała sukcesy: w kategorii młodszej - 2 wyróżnienia, a w kategorii starszej - III miejsce zdobyła Izabella Jaworska a trzech uczniów otrzymało wyróżnienia.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w naszej szkole

W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności  uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły, jak co roku już od wielu lat, zebrali się w holu, aby odśpiewać najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej...

"Poetyckie Zaduszki"

W świecie współczesnym, gdy czegoś nie wiesz, szukasz tego w Internecie. Na pewno wcześniej czy później znajdziesz odpowiedź. Znajdziesz obszerne artykuły, tłumaczące dany problem i bardziej lub mniej trafne komentarze internautów. Ale czy istnieje odpowiedź na pytanie, czym jest śmierć - moja, własna?  Jak  pogodzić się z myślą o swoim odejściu? Jak oswoić się z tym, że gdy „ja” odejdę, świat będzie się toczył swoim starym torem? Na te trudne pytania uczniowie Plastyka próbowali odnaleźć odpowiedzi w wierszach Cz. Miłosza, L. Staffa i A. Kamieńskiej.

Czytaj więcej...

IN MEMORIAM Tadeusz Maj

26 października wspominaliśmy 20 rocznicę śmierci Tadeusza Maja – byłego wieloletniego dyrektora naszej szkoły.  Z tej okazji odsłonięto przestrzenną formę artystyczną – odlane z brązu chodaki dyrektora, umieszczoną przed wejściem do szkoły. Powstała ona z inicjatywy zawiązanego na tę okoliczność Komitetu, w którego skład weszli współpracownicy, przyjaciele i uczniowie Maja. Rzeźbę wykonał Arkadiusz Latos, absolwent szkoły.

Czytaj więcej...