Aktualności

Wiosenne topienie Marzanny w Plastyku

W środę 21 marca br. nasi uczniowie z radością przywitali Wiosnę, na którą czekali już  z utęsknieniem. Był taniec belgijski i odbyło się także tradycyjne topienie Marzanny.


Wzorując się na szamanach zaklinających deszcz, uczniowie wzywali Wiosnę za pomocą tańca belgijskiego. Jego nauka na szkolnym dziedzińcu nie trwała długo, bowiem spragnieni słońca plastycy (nawet ci rytmicznie upośledzeni), okazali się pojętnymi uczniami. Następnie grupa śledczych udała się w poszukiwaniu Marzanny, która, jak się okazało, znalazła schronienie w budynku pracowni. By tradycji stało się zadość, znienawidzona kukła musiała utonąć. Odpowiednim miejscem okazał się plastykowy stawik. Jak wiadomo, największą siłą niszczycielską i zarazem oczyszczającą jest ogień, zatem Marzanna musiała oddać się w jego ramiona.
Dzikie tańce i pogańskie potraktowanie Marzanny okazały się skuteczne - nadszedł wiatr i rozgonił ciemne chmury. Gdy w końcu wyszło słońce, uczniowie zrzucili zimowe ubrania i rozpoczęli rozgrywki w siatkówkę. Kto wygrał? Czy to ważne? Ważne, że przyszła WIOSNA!!!

Jowita Janduła–Wójcik