Aktualności

Dyplom 2012

Wernisaż prac dyplomowych naszych uczniów odbył się 12 kwietnia 2012 r. w Międzynarodowym Centrum Kultur w Kielcach tj. nowej siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystawę można oglądać do 07 maja br.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, wernisaż prac dyplomowych naszych uczniów cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Na wystawie można zobaczyć prace młodych artystów wykonane na różnych specjalnościach: w pracowni tkaniny artystycznej - gobeliny i tkaniny nicielnicowe, abażury do lamp. W pracowni ceramiki uczennice wykonały mozaikę, która zostanie umieszczona na budynku naszej Szkoły, ceramikę dekoracyjną: lampy i formy wolnostojące a także ceramiczną lalkę. Ekspozycja zawiera również rzeźbę wolnostojącą i rzeźbione ramy luster a także kopie malarskie zrealizowane w pracowni technik malarskich i pozłotniczych a wykonane w technikach wodnych, olejnych i pastelu. Ponadto na wystawie znajdziemy grafikę komputerową i warsztatową. Ciekawostką zrealizowana w pracowni graficznej jest grafika celowo zaprojektowana do stworzenia kolekcji ubrań.  
Dopełnieniem dyplomu są rysunkowe studia postaci i malarskie martwe natury oraz pejzaże  w technikach mieszanych, które uczniowie wykonali w pracowni rysunku i malarstwa.
Dyplomantom  gratulujemy wysokiego poziomu prac a wszystkich serdecznie zapraszamy do podziwiania dokonań naszej młodzieży.