Aktualności

Podsumowanie konkursu Pudełko zwane wyobraźnią - Osiecka

21 listopada br. odbyło się uroczyste zakończenie piątej edycji PUDEŁKA. Laureatom wręczono nagrody oraz wyróżnienia. Gościliśmy zwycięzców m.in. z Koszalina i Warszawy. Obecni byli także przedstawiciele Jury - przewodnicząca prof. Maria Targońska, która dokonała podsumowania konkursu i prof. Wiesław Łuczaj. Na uroczystości był także przedstawiciel Centrum Edukacji Artystycznej wizytator Włodzimierz Gorzelańczyk. Imprezie towarzyszyła wystawa prac pokonkursowych oraz spektakl słowno – muzyczny poświęcony Agnieszce Osieckiej w wykonaniu naszych uczniów.

45 minutowy program "Spotkanie z Agnieszką Osiecką" składał się z fragmentów książki Agnieszki Osieckiej "Rozmowy w tańcu", które to rozmowy ilustrowane były wierszami poetki recytowanymi lub śpiewanymi przez 6 uczennic (Krysię Oracz 3a, Magdę Zalewską 2a, Marysię Łozińską 2c, Sylwię Bandurę 4c, Karolinę Godzwon 2a i Olę Malinowską 2a).  
Wybrane do programu teksty przedstawiały A. Osiecką jako ostatnią romantyczkę polskiej piosenki, piewczynię delikatności uczuć i MIŁOŚCI, uważną portrecistę życia uwznioślającą zwyczajne zdarzenia, poetkę o wrażliwości metafizycznej. W programie pojawił się fragmencik telewizyjnych "Rozmów o zmierzchu i świcie" z Agnieszką Osiecką i wypowiedź Magdy Umer o "testamencie" Agnieszki.   Zależało nam bardzo na stworzeniu klimatu, który by zadziałał na emocje widza i skupił jego uwagę na tekstach i ich urodzie.
Praca z wybranymi do programu wrażliwymi i zdolnymi uczennicami dała mi dużo radości.
      
Krystyna Rydz