Aktualności

Ubieraliśmy choinkę w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W piątek 14 grudnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami ubierali choinkę w holu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ubieraniu choinki mieliśmy już małą wprawę po ubiegłorocznym dekorowaniu drzewka w Kancelarii Premiera. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu uśmiech nie schodził nam z twarzy. Od razu zabraliśmy się do pracy. Cały czas zgodnie współpracowaliśmy - jedni odpakowywali ozdoby, a inni je wieszali. Nie było to  jednak łatwe, gdyż choinka mierzyła ponad 4m. Nad wszystkim czuwali natomiast profesorowie wraz z panią Dyrektor Marią Kowalczyk. Wspólnie omówiliśmy też koncepcję wystroju choinki. W tym roku głównym motywem były bombki – ptaszki wykonane przez naszą absolwentkę – Lucynę Gozdek. Piękno i delikatność ozdób spędzał nam sen z powiek, ponieważ należało być bardzo ostrożnym.
W Ministerstwie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Była to również zasługa zeszłorocznej wystawy w Galerii „Rękaw”, po której nas zapamiętano. Kolejnym miłym akcentem było spotkanie z panią Moniką Smoleń, Podsekretarz Stanu. Przywitała nas ona  również bardzo serdecznie w świątecznej atmosferze. Dziękowała za przybycie i złożyła nam życzenia. My natomiast obdarowaliśmy ją prezentem w postaci grafiki rezerwatu Ślichowice. Byliśmy dumni, że mogliśmy się z nią spotkać oraz usłyszeć tak miłe i ciepłe słowa.

Dekorowanie choinki dobiegało końca, zostały jeszcze tylko ostatnie poprawki i wspólne narady. W czasie pracy wiele osób podziwiało nasze poczynania, co mobilizowało nas do dalszego działania.

Po chwili przerwy, kiedy choinka była już gotowa, czekało nas wspólne kolędowanie wraz z pracownikami Ministerstwa. Wysłuchaliśmy świątecznych życzeń od samego Ministra, następnie wspólnie odśpiewaliśmy kilka kolęd przy akompaniamencie uczniów ze szkoły muzycznej. Obecność udekorowanej choinki dodawało uroku całej tej chwili. Zostaliśmy nawet obdarowani piernikowymi choinkami.

Daria Wierzbicka – uczennica klasy IVc