Aktualności

Matura za 100 dni

12 stycznia br. roku uczniowie klas 6c Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i 4a Państwowego Liceum Plastycznego, oddalając jeszcze choć na chwilę myśl o egzaminach maturalnych i dyplomowych, bawili się na studniówce w restauracji „Magnolia”.

Bal rozpoczął się o godzinie 20.00 tradycyjnie zatańczonym polonezem. Młodzież, która od kilku tygodni wytrwale ćwiczyła kroki i układy, zachwyciła powagą a jednocześnie lekkością i gracją, z jaką wykonała ten oficjalny taniec.  Studniówka stała się dobrym momentem do wspomnień najważniejszych szkolnych chwil a także podziękowań. Młodzież w swoim przemówieniu doceniła starania Dyrekcji Szkoły i całego Grona Pedagogicznego o to, aby zdobywaniu wiedzy towarzyszyła możliwość realizowania pasji, poznawania siebie i odkrywania świata, podkreślając też atmosferę przyjaźni i szacunku panującą w naszej szkole. Maturzyści podziękowali również rodzicom za wsparcie w latach nauki i zorganizowanie tego magicznego balu...

Studniówka w dość kameralnym gronie okazała się bardzo udana, uczniowie właściwie nie schodzili z parkietu. Nie zabrakło także niespodzianek  w postaci różnorodnych dedykacji i wspólnych zabaw a uczennice klasy 6c – Ewa i Karolina – zaskoczyły wszystkich zmontowanym przez siebie wspomnieniowym filmem, który był okazją do wzruszeń, ale wywołał też salwy śmiechu wśród uczniów i nauczycieli.

Egzamin z piękna i dobrej zabawy maturzyści z Plastyka zdali bez wątpienia celująco. Życzymy takich samych ocen na egzaminach maturalnych i dyplomowych!!!

Joanna Wójcik – wychowawczyni klasy maturalnej