Aktualności

Wystawa prac naszych uczniów w Galerii „Ślad”

Tradycją już jest coroczne prezentowanie prac uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Galerii „Ślad” Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach przy ul. Koziej 10 a.

13 marca 2013 r. o godz. 16–tej nastąpiło otwarcie już IX wystawy z tego cyklu.

Zaprezentowano tam prace z tkaniny artystycznej, grafiki warsztatowej oraz komputerowej, rysunku, malarstwa i podstaw projektowania.

W większości, są to prace dyplomowe, ale również semestralne oraz  prace nagrodzone w szkolnym konkursie na najlepszą „Pracę miesiąca”.

Tkanina artystyczna, to głównie gobeliny i tkaniny nicielnicowe tkane na krośnie, wykorzystane tradycyjnie w formie serwet oraz nietypowo w formie abażurów do lamp.  Grafika warsztatowa prezentowana jest w formie wydruków na papierze oraz na tkaninie.  Na uwagę zasługuje ciekawe wykorzystanie grafiki w elementach abażurów, a także w formie parawanu, gdzie uczniowie połączyli swoje umiejętności graficzne ze snycerskimi.
Grafika komputerowa jest przykładem wykorzystania nowoczesnych technik realizacyjnych w pracy twórczej uczniów oraz inspiracji muzyką poważną. Wystawiane prace z podstaw projektowania są ćwiczeniami realizowanymi w ramach przedmiotu, gdzie uczeń prowadzony jest poprzez proces analizy do syntezy obrazu.
W doborze prac tkackich i w grafice można zauważyć wątki regionalne, inspirację ziemią świętokrzyską. Natomiast prace z rysunku i malarstwa prezentują tematykę dowolną.

Wystawę można oglądać w marcu i kwietniu. Zapraszamy!