Aktualności

Dyplom 2013

Od piątku 5 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kultur – Filharmonii Świętokrzyskiej można oglądać wystawę „DYPLOM 2013” – prezentującą prace dyplomowe uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Na wystawie eksponowane są prace wykonane na różnych specjalnościach nauczanych w szkole. Tkaninę artystyczną reprezentują tradycyjne gobeliny, tkaniny nicielnicowe oraz tkanina unikatowa. Specjalność techniki graficzne prezentuje grafikę warsztatową – czarnobiałe i barwne linoryty i folioryty oraz grafikę komputerową. Na wystawie nie brakuje też malarstwa – zobaczyć można wykonane w pracowni Technik Malarskich i Pozłotniczych olejne kopie dzieł mistrzów, m.in. Józefa Szermentowskiego, jak również prace malarskie i rysunkowe powstałe na przedmiocie Rysunek i Malarstwo. Prezentowane są także prace z pracowni Technik Rzeźbiarskich: rzeźby w kamieniu, drewnie i patynowanym gipsie, oraz brązowy model statuetki.

Tegoroczne prace dyplomowe zachwycają nowymi elementami dekoracyjnymi inspirowanymi sztuką Hiszpanii. Są to ramy luster z motywami arabskimi, wykonane w ramach Technik Malarskich i Pozłotniczych oraz meble zdobione techniką intarsji, wykonane przez uczniów w pracowni Meblarstwa.  Różnorodność prezentowanych dzieł jest bardzo bogata a tradycyjne i pracochłonne techniki świadczą o dużym zaangażowaniu uczniów w wykonanie swoich popisowych dzieł.

Wernisaż wystawy odbędzie w piątek 5 kwietnia o godz. 17.00. Wystawę będzie można podziwiać do końca kwietnia br.