Aktualności

Trzy wystawy prac uczniów naszej Szkoły w Filharmonii Świętokrzyskiej

Prace naszych uczniów towarzyszą Świętokrzyskim Dniom Muzyki organizowanym przez Filharmonię Świętokrzyską już od kilku lat. Tegoroczne wystawy będzie można oglądać do 6 maja br.

To już chyba tradycja, że podczas Świętokrzyskich Dni Muzyki, w foyer budynku Filharmonii, w przerwach koncertów można podziwiać dzieła naszych uczniów. W tym roku dyrektor naszej Szkoły Maria Kowalczyk otworzyła aż trzy wystawy. Pierwsza to wystawa rysunku i malarstwa Wiktora Bernata, ucznia PLP, tegorocznego maturzysty, laureata Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, który zwycięstwem w tym konkursie wywalczył sobie indeks na wyższą uczelnię artystyczną.
Druga wystawa to prace prezentujące twórczość wszystkich pracowni i specjalności, nauczanych w Szkole. Można więc zobaczyć prace malarskie, rzeźbiarskie, ceramiczne, meblarskie, graficzne oraz wykonane w pracowni tkaniny artystycznej.
Trzecią zaś wystawę tworzą prace zrealizowane w pracowni grafiki komputerowej naszej Szkoły. Zostały one specjalnie wykonane na okoliczność Świętokrzyskich Dni Muzyki i są plastyczną interpretacją utworów muzycznych.

Zachęcamy zatem, w przerwach koncertów, do obejrzenia twórczości naszych młodych adeptów sztuki..