Aktualności

Nasi uczniowie wolontariuszami w Muzeum Narodowym i na Półmaratonie Kieleckim

Idea wolontariatu jest szeroko propagowana w naszej szkole. Nasi uczniowie chętnie włączają się jako wolontariusze w organizację różnych wydarzeń odbywających się w mieście. W sobotę 18 kwietnia po raz trzeci grupa uczniów z kieleckiego plastyka zapraszała do wizyty w Muzeum Narodowym, w ramach „Slow Art Day” – znanej już akcji „Dnia Wolnej Sztuki”. W Pałacu Biskupów Krakowskich pięć dwuosobowych zespołów zachęcało do zatrzymania się przy konkretnych obiektach opowiadając odwiedzającym o dziełach i ich twórcach.

Ale naszych uczniów można było spotkać nie tylko w Muzeum. Włączają się oni też aktywnie w wolontariat sportowy. Ponad 40 uczniów naszej szkoły było wolontariuszami podczas pierwszego Półmaratonu Kieleckiego w niedzielę 10 maja. Od rana zabezpieczali oni trasę biegu w centrum miasta. Jak napisał w podziękowaniach organizator Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SIEBIEGA: „Uczniowie z kieleckiego „Plastyka” (…) zawsze można na nich liczyć”.

To wspaniale, że nasza młodzież zdobywa uznanie nie tylko za swoje uzdolnienia, ale także postawę i społeczną aktywność!