Aktualności

Wernisaż prac Arkadiusza Szweda w naszej szkole

22 maja br. odbył się wernisaż wystawy prac ceramicznych Arkadiusza Szweda – naszego absolwenta. Zgromadzone w holu szkoły ceramiki można oglądać przez najbliższe kilka tygodni.
Wernisaż poprzedziły warsztaty dla naszych uczniów, które dotyczyły tworzenia form gipsowych.

Arkadiusz Szwed – jest projektantem, technologiem ceramicznym, specjalistą od form przemysłowych, organizatorem oraz pomysłodawcą projektu Waterlove. Ukończył naszą szkoły na specjalności ceramika artystyczna oraz malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Był instruktorem i technikiem ceramicznym oraz kierownikiem studia ceramicznego w studiu ceramicznym Modus Design oraz Design Centrum Kielce. Aktualnie pełni funkcję kierownika pracowni ceramicznej oraz wykładowcy w School of Form w Poznaniu.