Aktualności

Plastyk laureatem Filmowego Ziemowita 2015

25 maja br. nasza szkoła otrzymała statuetkę Filmowego Ziemowita w kategorii Szkolna Edukacja Filmowa. Uroczystość odbyła się w ramach V Przeglądu Filmów Edukacyjnych w siedzibie Ośrodka Kultury „Ziemowit” w Kielcach.


W uzasadnieniu werdyktu Kapituła podkreśliła duży wkład Plastyka w propagowaniu wśród młodzieży tematyki związanej z X Muzą:

" ... Kielecki Plastyk to szkoła absolutnie wyjątkowa, w której dba się o  wszechstronny rozwój intelektualny i duchowy uczącej się młodzieży. Temu właśnie służy cykliczna impreza "Wybitni twórcy polskiej sceny filmowej i teatralnej", połączona z konkursem dla młodzieży (...). Dzięki (...) pasjonatom sztuki filmowej mogliśmy osobiście poznać takich twórców jak: Jan Machulski, Krzysztof Zanussi, Jan Nowicki, Edward Linde – Lubaszenko, Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Trela czy Andrzej Seweryn.  To umożliwienie współczesnej młodzieży bezpośredniego kontaktu z wielkimi mistrzami kultury narodowej jest dla nas wystarczającym dowodem, na to, że szkolna edukacja filmowa może być atrakcyjnym spoiwem łączącym pokolenia".

Wśród tegorocznych laureatów Filmowego Ziemowita obok naszej szkoły znaleźli się m.in. znakomita aktorka Anna Dymna i muzyk Tadeusz Woźniak.