Aktualności

Święto Szkoły 2016

18 maja 2016 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku ciężar organizacyjny wzięli na siebie nauczyciele przedmiotów artystycznych. Cała uroczystość odbyła się na nowym Patio naszych wyremontowanych pracowni artystycznych.  Do udziału w tym dniu zostały zaproszone wszystkie klasy wraz z wychowawcami, a główną ideą było poznanie przez uczniów specyfiki różnych specjalizacji oraz wykonanie  ciekawego ćwiczenia i miłe spędzenie czasu.


Wszelkie działania i zaangażowanie klas było oceniane przez niezależne jury, aby wyłonić i nagrodzić zwycięską klasę wyjściem na seans filmowy.  W pracowni Technik graficznych w ćwiczenie „Wytnij i wydrukuj”  pod opieką p. St. Kowalczyka zaangażowała się klasa Vc,  „Tajniki pracowni meblarskiej” przy pomocy p. T. Ozgi poznawała klasa IIIa - wykonując kompozycję przestrzenną i piękne ramki.  Klasy Ic i IIIc miały możliwość wykonać „Rzeźby z kulek” i „Pozostawić  swój ślad na płaszczyźnie” w pracowni ceramiki pod opieką p. E. Rajsz, A. Pagowskiej i  p. A. Bernikier.  W pracowni Technik rzeźbiarskich p. A. Dulny-Perlińska wraz z klasą IIb wykonała nietypowe, artystyczne nakrycia głowy, japońską technikę barwienia tkanin w ćwiczeniu „Szibori - zabawy z kolorem” poznała klasa IVc. W przejściu do szkoły na pergolach klasa IIa zrealizowała tkackie instalacje przestrzenne, a nad ich realizacją czuwała p. E. Więckowska-Pięta.  Wykonując miniatury w technice akwareli  klasa IIc „Poznawała Techniki malarskie” pod bacznym okiem p. A. Stępień i p. T. Szpaka. Nie zabrakło również działań dla chętnych nauczycieli, którymi zajęła się p. I. Stachura i wspólnymi siłami został wykonany „Rysunek eksperymentalny na deskorolce”. Łatwo nie było!  Konkurs na najbardziej zaangażowaną klasę wygrała Ia, która pod opieką p. K. Kieliana wykonała na boisku „Kompozycję kolorystyczną” i  „Portret patrona ze wszystkiego”.
Nie brakło również międzyklasowych zmagań artystycznych z nagrodami. Odbył się kolejny  konkurs na przebranie  pod  hasłem „Rozpoznaj postać z dzieła sztuki”, swoje umiejętności  plastyczne można było sprawdzić w konkursie „Podążaj za mistrzem”, a  wiedzą teoretyczną można się było wykazać uczestnicząc w konkursie „Jaki to kolor?” na odgadnięcie właściwej nazwy  koloru.  Sprawnością i szybkością wykazali się uczniowie, którzy uczestniczyli  w konkursie „ Autoportret na czas z zamkniętymi oczami”.
Całość obchodów tego Dnia umiliły występy solistów i zespołów wokalnych składających się z naszej uzdolnionej młodzieży i oczywiście nauczycieli, którymi opiekowała się p. A. Dąbrowska
Po przyjemnościach dla ducha, nie zabrakło również czegoś dla ciała, a zadbała o to p. W. Socha wraz z nauczycielami z internatu, przygotowując przepyszny grill i bar sałatkowy.
 Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspólną zabawę mając nadzieję na kolejne, nie mniej ciekawe, wydarzenia.