Aktualności

Wystawy prac naszych uczniów

W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach prezentujemy dwie wystawy plastyczne uczniów naszej Szkoły.

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA – Kielce – miejsca ważne lecz mało znane to tytuł przedsięwzięcia Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach i Stowarzyszenia PRO ARTE zrealizowanego wspólnie ze Spółką Leśną Wspólnoty Gruntowej Białogon. Powstałe wizje plastyczne prezentujemy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach filia nr 10 przy ul. M. Konopnickiej do połowy listopada b.r.

Prace plastyczne powstały w technikach rysunkowych ukazują Kielce mało znane mieszkańcom miasta: nieczynny młyn na rzece Bobrzy w Pietraszkach koło Białogonu, drewniany kościół w Białogonie w stylu zakopiańskim, krzyż na Bruszni, Kielecką Fabrykę Pomp w Białogonie. Uwieńczenie naszych działań zrealizowanych przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego są wydane drukiem kartki.

INSPIRACJE MUZYCZNE – pod tym tytułem możemy podziwiać wystawę prac naszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach filia nr 11 przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego do końce grudnia b.r.

Prezentowane prace wykonane zostały na specjalności techniki graficzne przez uczniów klasy piątej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Kompozycje inspirowane muzyką zrealizowane zostały w technice druku wklęsłego: sucha igła, folioryt. Grafiki uczniowskie są abstrakcyjną interpretacją dźwięków przetworzoną na język plastyczny.