Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie konkursu "Recycling na miarę. 4 pory roku"

Inauguracja konkursu odbyła się 23 lutego br. w pracowniach artystycznych naszej szkoły. Z tej okazji gościliśmy blisko 150 osób - uczniów z 30 szkół województwa świętokrzyskiego wraz z nauczycielami. Konkurs ten organizujemy wspólnie z  Fundacją VIVE Serce Dzieciom i kierowany do uczniów gimnazjów i podstawówek. Uroczyste otwarcie połączone zostało z warsztatami przeprowadzonymi w pracowniach artystycznych.

Warsztaty prowadzili nasi nauczyciele w 9 pracowniach. Ich głównym zadaniem było pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży, ich wyobraźni i stworzenie, z podarowanych przez firmę VIVE Textile Recycling materiałów recyklingowych, ciekawych prac plastycznych na temat 4 pór roku. Wszyscy pracowali z ogromna pasją i zaangażowaniem wspierani przez uczniów-wolontariuszy z Plastyka. W klika godzin powstały bardzo ciekawe prace zarówno przestrzenne jak i na płaszczyźnie. Uczniowie klejąc, szyjąc i stosując różne inne sposoby łączenia tkanin stworzyli ciekawe w formie kwiaty, drzewo czterech pór roku, ubrali lalki, przygotowali wianuszki i motylki jak również zobrazowali cykl następowania po sobie pór roku. Ponadto wykonali książkę przedstawiającą zadany temat,  jak również patchworkowe, barwne kompozycje na płaszczyźnie. Podczas warsztatów panowała wspaniała atmosfera twórczej pracy ale również i zabawy. Działania te odbywały się w formule rywalizacji i największe uznanie jurorów – nauczycieli opiekunów, uzyskał warsztat prowadzony pod kierunkiem pani Agnieszki Pagowskiej, gdzie pracowały szkoły z Łopuszna, Małogoszczy, Złotej oraz z ZSO Nr 6 w Kielcach. Uczniowie i opiekunowie otrzymali nagrody od VIVE Profit Center.

Podczas inauguracji towarzyszyli nam znamienici Goście: Andrzej Pruś - doradca Wojewody Świętokrzyskiego, Teresa Kmiecik - reprezentująca Kuratorium Oświaty w Kielcach, dr hab. Katarzyna Ziołowicz - dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach, dr Aleksandra Potocką-Kuc - reprezentującą Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Teresa Orlikowska - kierownik Ośrodka Kultury Ziemowit, Bożena Iwan - zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jarosław Rybus - rzecznik prasowy wydawnictwa MAC Edukacja oraz Karol Piwko - dyrektora Banku Spółdzielczego w Kielcach. Na uroczystym otwarciu Gości powitała Maria Kowalczyk - dyrektor naszej Szkoły. Na podsumowanie warsztatów przybył także Jacek Kowalczyk - dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, który gratulował  wszystkim uczestnikom wykonania pięknych prac i życzył wielu sukcesów w dalszych zmaganiach. Nad całością wydarzenia czuwała Grażyna Jarosz - prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Przed wyjazdem wszystkie szkoły odebrały po 40 kg materiałów recyclingowych, z których będą tworzyć  prace plastyczne do kolejnego etapu konkursu, a jego podsumowanie nastąpi 6 czerwca 2017 r. również w  naszych pracowniach artystycznych.
Życzymy wspaniałych pomysłów!

Patronami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Radio Kielce S.A. i MAC Edukacja.