Aktualności

Wystawa Renaty Kurczyńskiej

Wystawa naszej uczennicy Renaty Kurczyńskiej, stypendystki Ministra Kultury, została otwarta w Galerii Promocji Pałacyku Zielińskiego w Kielcach w ramach cyklu DEBIUTY „Najlepsi z Plastyka”. Wystawę można oglądać do 3 lutego b.r.

Renata Kurczyńska, dziś uczennica klasy dyplomowej na specjalności techniki malarskie i pozłotnicze, najlepsza w Polsce na Ogólnopolskim Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, już od czerwca 2011 roku, ma w kieszeni indeks wymarzonej Akademii Sztuk Pięknych.

Naukę w „Plastyku” zaczęła w klasie drugiej liceum. Pamiętam dobrze jakie ogromne wrażenie wywarła na mnie jedna z pierwszych prac plastycznych. Nie wiedziałam jak mam ocenić to, co zobaczyłam. Jak delikatnie dać do zrozumienia, że droga jeszcze daleka i najlepiej byłoby zacząć od początku. Dziś, gdy to obie wspominamy miło się uśmiechamy, a ja mam kolejny raz potwierdzenie, że systematyczna, ciężka praca połączona z ambicją i wrażliwością rodzi przepiękne efekty. Niesamowita siła wyrazu, dojrzałość twórcza, osobliwe przetworzenie rzeczywistość, podkreślenie roli światła, zdecydowane kontrasty - to charakteryzuje prace Renaty. Pozuje ją jako osobę o ogromnej kulturze plastycznej. Osobę myślącą twórczo, osobę twórczą i dodam, od siebie, że nad podziw skromną.

W kwietniu przed Renatą obrona dyplomu, potem matura. Godne podkreślenia jest, że uczennica intensywnie pracuje, ambitnie i twórczo podchodzi do realizacji końcowych prac z rysunku i malarstwa. Myślę, że tym razem również wywrze na mnie wrażenie, ale dziś wiem, że będzie ono pozytywnie niezapomniane.

Magdalena Kubacka – nauczyciel rysunku i malarstwa