Galeria Wizjer

 Galeria uczniowska Wizjer znajduje się w budynku pracowni artystycznych. Powstała w 2009 roku. Opiekę nad galerią sprawuje Magdalena Kubacka - nauczyciel rysunku i malarstwa.

Rok szkolny 2017/2018

wrzesień

Wystawa prac absolwenta Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach, obecnie studenta 4 roku ASP w Krakowie, Krzysztofa Błachuta. Zaprezentowane zostały prace użytkowe wykonane przez autora na specjalności jaką studiuje - wzornictwie przemysłowym. Miło nam gościć w uczniowskiej galerii osoby, które powracają do szkoły prezentując swoje osiągnięcia.

październik

Malarstwo Łukasza Jankowicza. Nasz absolwent, obecnie student 4 roku na malarstwie w warszawskiej ASP prezentował swoje kompozycje malarskie. Łukasza pamiętamy jako kolorystę. Tym razem zaprezentował syntetyczne spojrzenie na tematyczne rzeźby, nadając tym samym inny wymiar tym kompozycjom.

listopad

Wystawa Byłego dyrektora, Tadeusza Maja, w 20 rocznicę śmierci.
Wystawa pokonkursowa „Pudełko zwane wyobraźnią - Maria Pawlikowska- Jasnorzewska”.

 

Rok szkolny 2016/2017

wrzesień

Nowy rok szkolny otworzyła wystaw prac Eryka Adamczyka, ucznia klasy dyplomowej, na specjalności rzeźba. Eryk, w roku szkolnym 2015/2016, reprezentował szkołę na Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakopanem. Wykonał tam m.in. rzeźbę głowy modela, za co otrzymał pierwsze miejsce (i jak się później okazało, nie tylko w makroregionie, ale i w zestawieniu ogólnopolskim był w tym zakresie najlepszy). Na kolejnym etapie Przeglądu - w Dłużewie uzyskał indeks wyższej uczelni artystycznej.
Na wystawie w galerii Wizjer Eryk pokazuje rysunki i rzeźbę, które przygotował na Przegląd oraz malarstwo o tematyce pejzażowej. W tym zestawie nie zabrakło również szkiców.

październik

Karolina Poddębniak jest uczennica klasy II OSSP. Mimo, że dopiero rok temu rozpoczęła naukę w szkole, to prezentowane przez nią pracę miło zaskoczyły i uczniów i nauczycieli. Na wystawie w galerii Wizjer Karolinka zaprezentowała kompozycje, które powstały na wakacyjnym plenerze. Ukazują one miejsca z rodzinnej miejscowości uczennicy i oddają klimat sytuacji.

listopad

W listopadzie, w Galerii Wizjer zaprezentowano wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pudełko zwane wyobraźnią - ks. Jan Twardowski”. Prace, które wpłynęły na konkurs zaskakują interpretacją słowa i zrozumieniem tematu. Młodzi twórcy po raz kolejny udowodnili, że wyobraźnia ich nie ma granic.

grudzień

W grudniu swoje prace zaprezentowała Zuzanna Kowalczyk, uczennica klasy dyplomowej POSSP na specjalizacji techniki malarskie i pozłotnicze. Jej malarskie rozwiązania to architektoniczne kompozycje zdominowane przez piony i poziomy. Ten matematyczny świat uczennica pokazuje poprzez pryzmat swojej wrażliwości i interpretacji koloru. Geometryczne płaszczyzny są przez nią rozmalowane, odrealnione, przekształcone. Zuzanna w ten sposób pokazuje swój świat, który warto zobaczyć.

styczeń

W styczniu w Galerii Wizjer swoje prace malarskie zapreprezentowała, uczennica klasy dyplomowej, Sara Kapciak. Inspirowane są one pejzażem zimowym. Subtelne odcienie bieli mocno kontrastują z cieniem. Przestrzenie zakomponowane na płaszczyźnie ukazują dużą swobodę twórczą uczennicy. Prace te to tylko niewielka część ukazująca zainteresowania Sary. Dużo czasu poświęca ona ilustracji i animacji z czym wiąże swoją przyszłość.

marzec

W marcu swoje prace malarskie i rysunkowe przedstawiła, uczennica klasy dyplomowej, Izabella Dunajska. Iza reprezentowała szkołę w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźny w Zakopanem. Na miejscu rysowała.
W Galerii Wizjer oglądamy jej prace, te które były na  Przeglądzie i całkiem nowe. W każdych natomiast widać mocną fascynację światłem, jego działaniem na kolor, walor i klimat. Sprawnie pokazane zostały tradycyjne tematy tj. martwa natura, ale zagadnienie portretowe również ukazuję wielkie możliwości artystyczne uczennicy.

kwiecień

Anna Jasińska, uczennica klasy dyplomowej na technikach druku artystycznego, zaprezentowała prace malarskie, w kwietniu, w uczniowskiej galerii. Powstały one w ostatnim roku jej edukacji w naszej szkole i wszystkie są „przewrotnym” spojrzeniem na rzeczywistość. Choć są to prace utrzymane w subtelnej gamie kolorystycznej, mocno oddziałuje na widza. Kadry, przedmioty, zagadnienia malowane przez uczennicę poruszają zagadnienia wokół człowieka, jego życia. Ania zafascynowana jest twórczością surrealistów, dlatego też jako cel stawia sobie pokazanie codzienności w sposób nietypowy. 

maj

Podczas Święta Szkoły odbył się wernisaż prac naszej tegorocznej absolwentki Kamili Serwickiej. Uczennica przygotowała prace malarskie, które ukazują zagadnienia plastyczne takie jak: kompozycja, kolor, a przede wszystkim wnikliwe szukanie właściwej drogi twórczej. Natomiast samą uczennicę charakteryzuje twórcze podejście do różnorodnych działań plastycznych. Kamila rozwijała swoje umiejętności nie tylko na polu rysunku i malarstwa, ale także filmu, fotografii i multimediów.

 

Rok szkolny 2015/2016

W Galerii Wizjer prezentowali swoje prace uczniowie:  Weronika Kaleta, Sylwia Gajos, Jakub Łodej, Maja Kolus, oraz wystawa prac z pracowni Technik Malarskich i Pozłotniczych „Ebru - technika malowania na wodzie” prace przygotowane w ramach szkolnych warsztatów.

Rok szkolny 2009/2010

Odbyło się 9 wystaw. Swoje dokonania prezentowali: Milena Matyga, Martyna Karpeta, Bartosz Lipski, Agnieszka Strojna, Karolina Ocetek, Żaneta Uba, Natalia Jamróz, Magdalena Kowalczyk, Klaudyna Kozieł.

Rok szkolny 2011/2012

Bartłomiej Makowiecki, ucz. kl. III LP - specjalność meblarstwo artystyczne, rozpoczął serię wystaw w uczniowskiej galerii Wizjer. Bartek zaprezentował zestaw makiet inspirowanych książkami Tolkiena, a w szczególności „Władcą pierścieni”. Wprowadził nas w świat fantazy, gdzie precyzja i perfekcja wykonania wiodła prym. Natomiast niepozorne przedmioty z naszego otoczeniu tu stały się głównymi bohaterami. Zmieniając swą rolę i funkcję, nie były już styropianem, papierem, czy ususzoną rośliną lecz przeobraziły się w artystyczną dekorację umożliwiającą urzeczywistnienie wizji młodego artysty. Bartek miło zaskoczył oglądających, gdyż zaprezentował się ze strony, która była nam do tej pory nieznana.

Rok szkolny 2010/2011

Galeria otrzymała nazwę: WIZJER. Jako pierwsza swoje prace przedstawiała Anna Misztal, kolejnym uczniem prezentującym swoje dokonania był Damian Bąk.