Galeria Wizjer

 Galeria uczniowska Wizjer znajduje się w budynku pracowni artystycznych. Powstała w 2009 roku. Opiekę nad galerią sprawuje Magdalena Kubacka - nauczyciel rysunku i malarstwa.

Rok szkolny 2016/2017

wrzesień

Nowy rok szkolny otworzyła wystaw prac Eryka Adamczyka, ucznia klasy dyplomowej, na specjalności rzeźba. Eryk, w roku szkolnym 2015/2016, reprezentował szkołę na Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakopanem. Wykonał tam m.in. rzeźbę głowy modela, za co otrzymał pierwsze miejsce (i jak się później okazało, nie tylko w makroregionie, ale i w zestawieniu ogólnopolskim był w tym zakresie najlepszy). Na kolejnym etapie Przeglądu - w Dłużewie uzyskał indeks wyższej uczelni artystycznej.
Na wystawie w galerii Wizjer Eryk pokazuje rysunki i rzeźbę, które przygotował na Przegląd oraz malarstwo o tematyce pejzażowej. W tym zestawie nie zabrakło również szkiców.

październik

Karolina Poddębniak jest uczennica klasy II OSSP. Mimo, że dopiero rok temu rozpoczęła naukę w szkole, to prezentowane przez nią pracę miło zaskoczyły i uczniów i nauczycieli. Na wystawie w galerii Wizjer Karolinka zaprezentowała kompozycje, które powstały na wakacyjnym plenerze. Ukazują one miejsca z rodzinnej miejscowości uczennicy i oddają klimat sytuacji.

listopad

W listopadzie, w Galerii Wizjer zaprezentowano wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pudełko zwane wyobraźnią - ks. Jan Twardowski”. Prace, które wpłynęły na konkurs zaskakują interpretacją słowa i zrozumieniem tematu. Młodzi twórcy po raz kolejny udowodnili, że wyobraźnia ich nie ma granic.

grudzień

W grudniu swoje prace zaprezentowała Zuzanna Kowalczyk, uczennica klasy dyplomowej POSSP na specjalizacji techniki malarskie i pozłotnicze. Jej malarskie rozwiązania to architektoniczne kompozycje zdominowane przez piony i poziomy. Ten matematyczny świat uczennica pokazuje poprzez pryzmat swojej wrażliwości i interpretacji koloru. Geometryczne płaszczyzny są przez nią rozmalowane, odrealnione, przekształcone. Zuzanna w ten sposób pokazuje swój świat, który warto zobaczyć.

styczeń

W styczniu w Galerii Wizjer swoje prace malarskie zapreprezentowała, uczennica klasy dyplomowej, Sara Kapciak. Inspirowane są one pejzażem zimowym. Subtelne odcienie bieli mocno kontrastują z cieniem. Przestrzenie zakomponowane na płaszczyźnie ukazują dużą swobodę twórczą uczennicy. Prace te to tylko niewielka część ukazująca zainteresowania Sary. Dużo czasu poświęca ona ilustracji i animacji z czym wiąże swoją przyszłość.

marzec

W marcu swoje prace malarskie i rysunkowe przedstawiła, uczennica klasy dyplomowej, Izabella Dunajska. Iza reprezentowała szkołę w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźny w Zakopanem. Na miejscu rysowała.
W Galerii Wizjer oglądamy jej prace, te które były na  Przeglądzie i całkiem nowe. W każdych natomiast widać mocną fascynację światłem, jego działaniem na kolor, walor i klimat. Sprawnie pokazane zostały tradycyjne tematy tj. martwa natura, ale zagadnienie portretowe również ukazuję wielkie możliwości artystyczne uczennicy.


Rok szkolny 2015/2016

W Galerii Wizjer prezentowali swoje prace uczniowie:  Weronika Kaleta, Sylwia Gajos, Jakub Łodej, Maja Kolus, oraz wystawa prac z pracowni Technik Malarskich i Pozłotniczych „Ebru - technika malowania na wodzie” prace przygotowane w ramach szkolnych warsztatów.

Rok szkolny 2009/2010

Odbyło się 9 wystaw. Swoje dokonania prezentowali: Milena Matyga, Martyna Karpeta, Bartosz Lipski, Agnieszka Strojna, Karolina Ocetek, Żaneta Uba, Natalia Jamróz, Magdalena Kowalczyk, Klaudyna Kozieł.

Rok szkolny 2011/2012

Bartłomiej Makowiecki, ucz. kl. III LP - specjalność meblarstwo artystyczne, rozpoczął serię wystaw w uczniowskiej galerii Wizjer. Bartek zaprezentował zestaw makiet inspirowanych książkami Tolkiena, a w szczególności „Władcą pierścieni”. Wprowadził nas w świat fantazy, gdzie precyzja i perfekcja wykonania wiodła prym. Natomiast niepozorne przedmioty z naszego otoczeniu tu stały się głównymi bohaterami. Zmieniając swą rolę i funkcję, nie były już styropianem, papierem, czy ususzoną rośliną lecz przeobraziły się w artystyczną dekorację umożliwiającą urzeczywistnienie wizji młodego artysty. Bartek miło zaskoczył oglądających, gdyż zaprezentował się ze strony, która była nam do tej pory nieznana.

Rok szkolny 2010/2011

Galeria otrzymała nazwę: WIZJER. Jako pierwsza swoje prace przedstawiała Anna Misztal, kolejnym uczniem prezentującym swoje dokonania był Damian Bąk.