wielkość tekstu:
Kontrast:
Tło nagłówka - fale

6 września - Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły był symbolicznym uczczeniem przypadającej na 6 września 2016r. 140-tej rocznicy śmierci Józefa Szermentows - kiego. Z tej okazji w Galerii Mistrzów w holu szkoły odbyła się uroczystość poświęcona pamięci malarza i otwarcie wystawy złożonej z reprodukcji prac artysty i malarskich kopii wykonanych przez uczniów w pracowni Technik Malarskich i Pozłotniczych.

Główną ideą spotkania było wspomnienie Szermentowskiego jako człowieka i próba przybliżenia jego postaci uczniom, dzięki cytowanym fragmentom prywatnych listów artysty, pisanych do przyjaciela. Zaakcentowaniem Dnia Patrona było także „ubranie” jego pomnika stojącego przed szkołą.

W celu zachęcenia uczniów do bliższego poznania patrona, jego dzieł, czasów w jakich żył i środowiska została zainaugurowana GRA SZKOLNA – SZERMENTOWSKI. Gra będzie polegać na comiesięcznym zadaniu związanym z Szermentowskim i jego epoką, osobnym dla klas gimnazjalnych i osobnym dla klas licealnych. Co miesiąc nagrodą w grze będzie cząstkowa ocena celująca z historii sztuki: wśród gimnazjalistów dla pierwszej osoby z prawidłowym rozwiązaniem, wśród licealistów za najlepsze wykonanie zadania. Gra szkolna potrwa do czerwca, zachęcamy wszystkich uczniów do udziału.