wielkość tekstu:
Kontrast:
Tło nagłówka - fale

Grant w projekcie Fundacji Rodziny Staraków

Masz iskrę, rozpal płomień! – to motto Programu grantowego Wena, którego autorem i fundatorem jest Fundacja Rodziny Staraków. Program był skierowany do publicznych szkół plastycznych naszego kraju.

Z przyjemnością informujemy, że „iskra”, która została wskrzeszona w naszej szkole, zyskała zainteresowanie i akceptację Kapituły konkursowej oceniającej pod względem merytorycznym 58 złożonych wniosków.

Projekt naszej nauczycielki rysunku i malarstwa, Pani Magdaleny Kubackiej, oraz jej uczniów, zatytułowany Ożywianie płaszczyzny, znalazł się w zaszczytnym gronie 11 przedsięwzięć, które otrzymały dofinansowanie na realizację.

Projekt zakłada realizację plastycznych działań w przestrzeni: budowę i animację lalki, pacynki, maski, stworzenie scenografii teatralnej. Da uczestnikom możliwość poznania pracy plastyka w środowisku teatralnym i realizowania swoich wizji artystycznych nie tylko na płaszczyźnie, ale i w przestrzeni scenicznej. Zaangażuje również uczestników w bezpośredni kontakt z twórcami: plastykami i aktorami. Zwieńczeniem tych przenikających się działań artystycznych będzie przygotowanie i wystawienie przedstawienia finałowego.

W dniu 28 września 2019r. w warszawskiej siedzibie Fundacji odbyła się uroczysta gala, w trakcie której zaprezentowano nagrodzone projekty oraz wręczono granty.

Gospodarzami gali byli Państwo Starkowie, pomysłodawcy „Oskarowej” prezentacji wyróżnień. Każda szkoła otrzymała nagrodę z rąk uznanej osobowości ze świata sztuki, muzyki, filmu i teatru.

Naszą szkołę podczas gali reprezentowali: pani profesor Magdalena Kubacka, pan wicedyrektor Jacek Pruski, Jakub Woźniak i Wiktoria D’Antonio, uczniowie klasy 3a. Pamiątkowy dyplom wręczyła sama Małgorzata Szumowska.

W trakcie krótkiej prezentacji i gratulacji od organizatorów nie zabrakło słów zachęty do dobrego wykorzystania czasu przeznaczonego na sfinalizowanie projektu: „ Za rok rozliczymy Was z waszych dokonań”.

Trzymamy kciuki za zakończoną sukcesem pełną realizację zaplanowanych działań!