List Pani Dyrektor na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i pozostali Pracownicy Szkoły.

 

 
Kończymy dzisiaj rok szkolny, który na długo zapisze się w naszej pamięci. Rok, w którym nauczyliśmy się więcej niż mogliśmy przypuszczać rozpoczynając go we wrześniu. Nagle przerwane zajęcia i konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości uświadomiły nam, jak ważna jest dla nas szkolna codzienność. Kto z nas znużonych bieżącymi obowiązkami szkolnymi pomyślałby, że tak szybko może zabraknąć codziennego zgiełku?

 

Niejednokrotnie słyszeliśmy w mediach, że z powodu pandemii koronawirusa w ciągu kilku tygodni polska szkoła musiała zrobić niewiarygodny skok z XIX-wiecznego modelu nauczania w technologię XXI wieku. W aspekcie wykorzystywania w zdalnym nauczaniu nowoczesnych komunikatorów i platform – zapewne tak. Ale jednocześnie uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest dla nas bezpośredni kontakt i jak trudno go zastąpić nawet najbardziej nowoczesnym narzędziem. Okazało się, że przestrzeń wirtualna jest dla nas za ciasna. W szkole artystycznej, gdzie relacja mistrz-uczeń jest ciągle fundamentem nauczania, brak możliwości spotkania był szczególnie dotkliwy dla obu stron.

 
Nauczyciele próbowali wypełnić tę lukę szukając odpowiedniej formy zajęć prowadzonych na odległość i wprowadzając niekiedy bardzo nowatorskie metody pracy. Często to uczniowie pierwsi wskazywali możliwości technologiczne. Wielokrotnie wykazywali się inicjatywą w zakładaniu platform do komunikowania się. Za tę aktywność bardzo serdecznie dziękuję.

 

W tym trudnym okresie wszyscy zdawaliśmy sprawdzian z odpowiedzialności, samodzielności, z umiejętności organizacyjnych, odporności na różnorodne pokusy. Trzeba było poradzić sobie z frustracją, stresem, czasem bezradnością. Pomimo przeciwności, wyniki, które uzyskali uczniowie są zadowalające. Wyjątkowo dużo uczniów może pochwalić się bardzo wysoką średnią ocen. Ponad 30 osób uzyskało średnią powyżej 5,0. Aż 6 spośród nich osiągnęło średnią ocen 5,5 i więcej. Należą do nich:
–    Karolina Bukowska
–    Amelia Dajer
–    Amelia Kupis
–   Julia Piątek
–    Anna Fąfara
–    Patrycja Sieradzka
Serdecznie gratuluję tak wysokich osiągnięć Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom.
 
Dziękuję całej społeczności szkolnej – wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi za włożony wysiłek i sprostanie trudnym wyzwaniom.

 

Życzę zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
Z nadzieją na spotkanie we wrześniu
Maria Kowalczyk
Dyrektor szkoły

 

Rekrutacja

Nabór do Państwowego Licem Sztuk Plastycznych na rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy od 10 lutego 2020 roku.

organ prowadzący:

Ministerstow Kultury i Dziedzictwa Narodowego

BIP:

bip

Organ nadzorujacy:

Centrum Edukacji Artystycznej