wielkość tekstu:
Kontrast:
Tło nagłówka - fale

Wizyta Ambasadora Bangladeszu

 

10 marca br. gościem naszej szkoły był Jego Ekscelencja Muhammad Mahfuzur Rahman – Ambasador Ludowej Republiki Bangladeszu w Rzeczypospolitej Polskiej.

Pan Ambasador spotkał się z młodzieżą naszej szkoły i przybliżył historię, kulturę, tradycję oraz współczesność Bangladeszu. Gość mówił także o swoich związkach ze sztuką (studiował architekturę w Bangladeszu).
W dalszej części wizyty Ambasador zwiedził nasze pracownie artystyczne a następnie, wspólnie z przybyłym również Panem Adamem Jarubasem - Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, udał się na mniej już oficjalne spotkanie, które odbyło się w gabinecie dyrekcji naszej szkoły.

Ambasada Ludowej Republiki Bangladeszu w Rzeczypospolitej Polskiej jest organizatorem konkursu plastycznego skierowanego do naszych uczniów. Tematy prac konkursowych brzmią: „Piękny Bangladesz” lub „Bangladesz: od języka  do wyzwolenia” (w zależności od grup wiekowych). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec marca br.