wielkość tekstu:
Kontrast:
Tło nagłówka - fale

Ziemowit - wystawa prac malarskich naszych uczniów

 W ramach współpracy z Ośrodkiem Kultury Ziemowit w Kielcach i naszą Szkołą w dniach od 18 maja do 19 czerwca 2016 została zaprezentowana kolejna wystawa prac naszych uczniów. Tym razem tematem było malarstwo.

Malarstwo nauczane jest w kieleckim Plastyku przez wszystkie lata edukacji. Uczniowie na pierwszym etapie kształcenia poznają podstawy warsztatu malarskiego, kolejno zgłębiają techniki malarskie i teorię dotyczącą zagadnień kolorystycznych, następnie odtwarzają, przetwarzają i twórczo interpretują otaczającą rzeczywistość podejmując najróżniejsze tematy i motywy.   
Prezentowane na tej wystawie malarskie prace absolwentów ZPSP w Kielcach to właśnie interpretacje malarskie podejmowanych przez uczniów tematów na zakończenie edukacji w Szkole. Podziwiać zatem można było ciekawe pejzaże, motywy z architekturą, martwe natury i kompozycje własne.
Prace malarskie wykonane zostały w technice olejnej i akrylowej na przestrzeni kilku ostatnich lat.