Kadra



Kadra kierownicza 

  • Maria Kowalczyk – dyrektor
  • Małgorzata Surma – wicedyrektor ds. artystycznych
  • Jacek Pruski – wicedyrektor
  • Paweł Fiałkowski – wicedyrektor
  • Wioletta Socha – kierownik internatu
  • Adam Mogielski – kierownik gospodarczy
  • Agnieszka Kulczycka – główna księgowa


Grono Pedagogiczne Zespołu Państwowych Szkól Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach w roku szkolnym 2019/2020


Przedmioty ogólnokształcące

Przedmioty artystyczne

Język polski

  • Jowita Janduła - Wójcik
  • Joanna Wójcik
  • Adam Majerowski

Język angielski

  • Agnieszka Dombrowska
  • Agnieszka Paradowska - Boksa
  • Paweł Wojtas
  • Jacek Pruski
  • Joshua Kingdom

Język hiszpański

  • Monika Sójka

Matematyka

  • Rafał Gąsiorowski
  • Katarzyna Dobek

Historia

  • Monika Wawrzeńczyk - Klimczak
  • Paweł Fiałkowski

Historia i społeczeństwo

  • Monika Wawrzeńczyk - Klimczak
  • Paweł Fiałkowski

WOS

  • Monika Wawrzeńczyk - Klimczak
  • Paweł Fiałkowski

Podstawy przedsiębiorczości

  • Monika Wawrzeńczyk - Klimczak

WDŻ

  • Wioletta Socha

Biologia

  • Iwona Pańczyk

Informatyka

  • Michał Łatasiewicz

Chemia

  • Marzena Surma

Wychowanie Fizyczne

  • Ewa Gil - Goraj
  • Maria Tworek

Fizyka

  • Paweł Miechowicz

Filozofia

  • Renata Bugajska

Religia

  • ks. Mariusz Kałka
  • Wojciech Boroń

Geografia

  • Ewa Fogelman

Edukacja dla bezpieczeństwa

  • Mirosław Dejneko

Pedagog szkolny

  • Magdalena Kobiałka

Psycholog szkolny

  • Wanda Hawash

Biblioteka szkolna

  • Ewa Siejak

Historia sztuki

  • Sylwia Kuszewska
  • Andrzej Rębosz

Tkanina artystyczna

  • Maria Kowalczyk
  • Małgorzata Surma
  • Agnieszka Gołębiowska
  • Alicja Jarczyńska

Meblarstwo artystyczne

  • Jan Ptak
  • Tomasz Ozga

Ceramika artystyczna

  • Eliza Rajsz
  • Agnieszka Pągowska

Techniki druku artystycznego

  • Małgorzata Surma
  • Stanisław Kowalczyk
  • Tomasz Ozga

Techniki rzeźbiarskie

  • Piotr Suliga
  • Paweł Witkowski
  • Remigiusz Sennik

Tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze

  • Bernarda Galus - Strąk
  • Anna Stępień
  • Tomasz Szpak

Rzeźba

  • Piotr Suliga
  • Paweł Witkowski

Rysunek i malarstwo

  • Magdalena Kubacka
  • Iwona Stachura
  • Joanna Burlikowska
  • Jordan Sobierajski

Podstawy projektowania 

  • Elżbieta Więckowska - Pięta

Podstawy fotografii i filmu

  • Andrzej Rębosz
  • Arkadiusz Sędek

Projektowanie multimedialne

  • Michał Łatasiewicz

 

Wychowawcy klas:

  • Monika Sójka - Ia
  • Anna Stępień - Ib
  • Ewa Gil - Goraj - IIa
  • Iwona Pańczyk - IIb
  • Joanna Burlikowska - IIc
  • Katarzyna Dobek- IId
  • Jowita Janduła - Wójcik - IIIa
  • Bernarda Galus - Strąk - IIIb
  • Joanna Wójcik - IVa
  • Agnieszka Paradowska - Boksa - IVb
  • Elżbieta Więckowska - Pięta - Vc
  • Monika Wawrzeńczyk - Klimczak - Vd
  • Sylwia Kuszewska - VIc

Rekrutacja

Nabór do Państwowego Licem Sztuk Plastycznych na rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy od 10 lutego 2020 roku.

organ prowadzący:

Ministerstow Kultury i Dziedzictwa Narodowego

BIP:

bip

Organ nadzorujacy:

Centrum Edukacji Artystycznej