Aktualności

Aktualności

Najlepsi z Plastyka 2018 – wystawa w Pałacyku Tomasza Zielińskiego

W Galerii Sztuki Współczesnej w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach ramach cyklu "Najlepsi z Plastyka" odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych naszych tegorocznych maturzystek. Uczennice: Katarzyna Odo i Aleksandra Wątroba zaprezentowały tam swoje najlepsze prace z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Czytaj więcej...

Chaczkar na Świętym Krzyżu

Chaczkar – dar dla Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego - został odsłonięty i poświęcony na Świętym Krzyżu w dniu 4 listopada br. Kamienny krzyż wykonano w naszej Szkole w ramach Roku Kultury Ormiańskiej. Poświęcenia dokonał o. dr Marian Puchała OMI - Superior na Świętym Krzyżu

Czytaj więcej...

Odsłonięcie i poświęcenie chaczkara – kamiennego krzyża ormiańskiego na terenie naszej Szkoły

Wydarzenie odsłonięcia i poświęcenia chaczkara było oficjalnym zakończeniem Roku Kultury Ormiańskiej odbywającej się w roku szkolnym 2017/2018 w kieleckim Plastyku. Była to  niezwykle podniosła uroczystość, która, jak podkreśliła Maria Kowalczyk – dyrektor ZPSP w Kielcach witając gości, odbyła się w szczególnym dniu - 16 października, w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską Jana Pawła II, dniu ważnym dla Polaków i ludzi wierzących.

Czytaj więcej...

Sukces naszych absolwentek w konkursie "Jeszcze Polska…"

 Nasze absolwentki odniosły sukces w Ogólnopolskim Konkursie dla Uczniów Szkół Plastycznych z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. W dniu 9 października 2018 r. odebrały nagrody w Instytucie Pamięci  Narodowej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Nasi nauczyciele i uczniowie jako wolontariusze podczas XV Festiwalu Filmów - Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu

Zaproszenie naszej szkoły przez panią Katarzynę Kubacką – Seweryn, Dyrektora XV Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych do udziału w pracach przy realizacji tego wydarzenia było wyróżnieniem dla kieleckiego Plastyka. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mogli tam zaprezentować swój talent, kreatywność i umiejętności plastyczne. Wykonali oni wielokolorowy, NieZwykły dywan na sandomierskim Rynku.

Czytaj więcej...