Aktualności

Warsztaty Recykling na miarę - edycja druga

27 marca br. zainaugurowaliśmy w naszej szkole drugą edycję konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych  Recykling na miarę - świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe. Do udziału zgłosiło się 27 szkół z województwa świętokrzyskiego. Łącznie 104 uczniów wzięło udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez naszych nauczycieli.

Warsztaty otworzyła Dyrektor  ZPSP  - Maria Kowalczyk oraz Prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom - Grażyna Jarosz. Z oficjalnym słowem do uczestników działania, podkreślając istotę dbałości o dobro materialne i niematerialne, zwrócił się Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk.  
W 7 pracowniach podczas trzygodzinnych warsztatów powstały fantastyczne prace plastyczne związane tematycznie z dziedzictwem kulturowym: przestrzenne klocki przedstawiające zabytki województwa, witrażowe okna,  góry otaczające Kielce z najważniejszymi dla województwa obiektami architektury,  legenda o powstaniu Kielc w 6 obrazach  i  świętokrzyskie korale. W jednej z pracowni uczniowie wykonywali prace o tematyce flory i fauny, poznając przy tym technikę kolografii.
Największym uznaniem cieszyło się gołoborze do którego realizacji użyto m.in. dużej ilości guzików. Zostało ono wykonane przez grupę uczniów z Osieka, Masłowa i Skarżyska Kamiennej i to oni otrzymali od Fundacji nagrody rzeczowe, a wszyscy  uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami.
Jednak w tym szczególnym dniu wszyscy byli zwycięzcami mogąc przyjemnie spędzić czas w twórczej, artystycznej atmosferze.
Czekamy na efekty konkursu i podsumowanie, które odbędzie się 14 czerwca br.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.